18 Февруари, 2026

Преговорите за Брекзит са пред провал, може да има втори референдум

Преговорите за Брекзит са пред провал, може да има втори референдум

Преговорите за Брекзит между консерваторите на британската премиерка Тереза Мей и опозиционната Лейбъристка партия предстои да приключат без споразумение, съобщи днес Ройтерс, цитирайки ВВС.

При това положение Мей и лейбъристкият лидер Джереми Корбин ще преминат към втора фаза, която има за цел да се постигне съгласие за процедура от гласувания в парламента в опит да се постигне консенсус, посочи ВВС.

Според влиятелния лейбъристки депутат Хилари Бен, при провал на преговорите между правителството и опозицията е вероятно да се стигне до нов референдум за членството на страната в ЕС.

"Има само два възможни изхода от кризата около Брекзит: или парламентът ще приеме споразумение за излизането от ЕС, или ще трябва отново да се обърнем към британския народ и да го помолим да направи избор. И аз мисля, че перспективата за потвърдителен референдум става по-близка, въпреки че за това все още няма мнозинство в парламента", каза Бен, цитиран от ВВС. 
Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен