Автомобилът е преминал през път, на който предварително е било заложено самоделно взривно устройство от бойци на ПКК
При нападение срещу брониран военен автомобил в околия Герджюс на провинция Батман, Югоизточен Анадол, са убити седем и ранени двама турски военнослужещи, предаде информационната агенция ДХА. Към 06.00 часа тази сутрин по време на военна операция в района, автомобилът е преминал през път, на който предварително е било заложено самоделно взривно устройство от бойци на Кюрдската работническа партия (ПКК). След взрива на асфалтовия път се е образувала голяма дупка с дълбочина 1.5 митра и диаметър повече от 4.5 метра. Загиналите са един подофицер и шестима професионални сержанти. В района са изпратени линейки, а лечението на ранените военни продължава. Провежда се и широкомащабна военна операция с подкрепа по въздуха за издирване и залавяне на извършителите на дръзкото нападение посочва още ДХА.
Фактор
Още от Свят
Стоянов: България няма да налага вето на 21-ия пакет санкции срещу Русия, само искаме изваждане на определени лица от списъка
Международно летище във Флорида се преименува на „Президент Доналд Джей Тръмп интернeшънъл“
Президентският самолет е бил първият, кацнал на летището след промяната на името
Най-малко 28 служители загинаха от пожар в китайска фабрика
Президентът Си Дзинпин заяви, че пожарът е довел до „тежки човешки загуби“. Съществуват опасения, че все още има хора в сградата.