19 Март, 2026

Путин към Америка: Не ме наричайте цар

Путин към Америка: Не ме наричайте цар

Руският президент Владимир Путин заяви, че американците не трябва да мислят за него като за един автократичен „цар“ и похвали тяхната откритост и изобретателност, в интервю за CBS News преди пътуването си до Ню Йорк.

Интервюиращия Чарли Роуз го попита дали му отива да го наричат „цар“, като титлата на всички всемогъщи руски монарси преди революцията. „Не, това не ми отива. Не е важно как ме наричат, независимо дали това са доброжелатели, приятели или политически опоненти“, каза Путин.
„Важно е това, което трябва да направя, за интереса на страната, която ми е поверила позицията на лидер“, каза той.

Путин шеговито се оплака за образа му на диктатор в Съединените щати. „Може би американците имат какво друго да правят в САЩ, освен да говорят за мен. Но харесвам изобретателността им“, каза Путин. „Изобретателността, когато става въпрос за справяне с проблемите“.

Сподели:

Коментари (0)

Войната с Иран удря Америка: горивата скачат с 50%, рейтингът на Доналд Тръмп се срива

Войната с Иран удря Америка: горивата скачат с 50%, рейтингът на Доналд Тръмп се срива

Журналистът и университетски преподават Христофор Караджов разказа в ефира на Нова ТВ за напрежението в Америка и разкола в екипа на Белия дом

Най-щастливи в света: За девети път Финландия е начело в класацията

Най-щастливи в света: За девети път Финландия е начело в класацията

Следващите в класацията са още няколко скандинавски държави. Значително е понижено нивото на щастие сред младите хора в Съединените щати, Канада и Австралия.

Доналд Тръмп заплаши да унищожи „Южен Парс", цените на петрол отново скочиха

Доналд Тръмп заплаши да унищожи „Южен Парс", цените на петрол отново скочиха

Техеран е провел серия от атаки срещу енергийни обекти в Залива - включително срещу огромното LNG съоръжение Рас Лафан на Катар - в отговор на израелски удар