Нито един руски владетел, цар, император, генерален секретар или президент в хилядолетната история на РПЦ не е присъствал на Големия архиерейски събор
В Москва днес завършва работата си Големият архиерейски събор на Руската православна църква. Също днес президентът Владимир Путин ще се срещне с митрополитите, съобщава "Православный мир".
Преди това Путин е изнесъл реч пред участниците в Събора. Това не е правил нито един руски владетел, цар, император, генерален секретар или президент в хилядолетната история на РПЦ.
В речта си Путин заявил, че разчита на продължаване на сътрудничеството с РПЦ в сферите на здравеопазването, образованието, културно-историческото наследство. Путин смята, че РПЦ може да помогне и във възстановяването на разрушенията в Сирия.
Още от Свят
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация
Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"
„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната
Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна
Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза
Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт