30 Април, 2026

Путин: Не искаме да загубим Украйна като пазар за руски газ

Путин: Не искаме да загубим Украйна като пазар за руски газ

Заради това Русия е готова да предложи партньорство на Украйна, за да могат двете страни да работят открито, честно и максимално прозрачно, стана ясно от изказването на Путин.

„Надяваме се всички наши европейски партньори виждат, че позицията ни по въпроса е справедлива. Въпреки това се договорихме да не изискваме предварително плащане до 16 юни тази година, т.е. до понеделник”, заяви руският президент.

По-рано днес Москва предложи на Украйна намаление на цената на газа от 100 долара на 1000 кубични метра, но Киев отказа, съобщиха от РИА Новости.

"Руснаците ни предложиха да намалят цената на газа със 100 долара, което те наричат отстъпка. Искам официално да заявя, че добре знаем руските номера: както отстъпка се налага с решение на правителството на Русия, така с решение на парламента може да се отмени. Нашето предложение по тази причина остава да внесем промени в договора", заяви украинският премиер Арсений Яценюк.

Киев иска цената на газа за 1000 кубически метра да се намали с 268,5 долара и да се отмени забраната за реекспорт.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Президентът отбеляза, че още сега Украйна нанася удари по Русия на разстояние от 1500 км. Той подчерта, че в бъдеще този показател ще нараства.