Новият украински президент Петро Порошенко и премиерът на страната Арсений Яценюк трябва да спрат наказателната операция в източната част на страната, заяви руският президент Владимир Путин, предаде РИА Новости.
Днес държавният глава обсъди кризата с италианския премиер Матео Ренци. Путин за пореден път подчерта необходимостта властите в източноевропейската държава да прекратят въоръжената операция срещу проруските сепаратисти в Донецк. Подобно изявление направи и външният министър на Москва Сергей Лавров. Президентът също изказа съболезнованията си на ръководителя на кабинета в Рим по повод смъртта на италианския журналист в Украйна при боевете миналата седмица.
Днес от едностранно обявилата се Донецка народна република съобщшха, че при боевете с правителствените части са загинали най-малко 100 души.
Още от Свят
Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата
Според него Москва разчита на продължителното въздействие на войната и на зимните условия, за да отслаби Украйна и да подобри собствените си позиции.
Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата
The Times отбелязва, че Тръмп винаги е харесвал „победителите“, а Зеленски е повишил позициите си в неговите очи, след като той и страната му са доказали своята устойчивост срещу Русия.
Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат
Следващите избори в Турция са насрочени за 2028 г. По конституция Ердоган може да се кандидатира отново само ако парламентът реши изборите да бъдат произведени предсрочно в рамките на настоящия му мандат