8 Август, 2026

Путин заповяда за пълна бойна готовност на Северния флот

Путин заповяда за пълна бойна готовност на Северния флот

Руският президент Владимир Путин заповяда да се приведат в пълна бойна готовност Северния флот и отделни съединения на Въздушно-десантните войски и Западния военен окръг. Това се прави в рамките на внезапна проверка, съобщи министърът на отбраната Сергей Шойгу, цитиран от ТАСС.

В започната днес от 08.00 ч. московско време проверка на бойната готовност участват 40 хил. военни, 3360 единици военна техника, 41 бойни кораби, 15 подводници, 110 самолета и хеликоптера. Руският министър на отбраната Сергей Шойгу заяви още, че нови заплахи пред сигурността на Русия принуждават страната да повиши боеспособността на армията, предаде РИА Новости. „Нови предизвикателства и заплахи пред военната сигурност изискват въоръжените сили да засилят военния си капацитет“, е казал Шойгу.

Владимир Путин, който не се беше появявал публично от десетина дни след, което предизвика спекулации за местоположението и здравето му, за по-късно днес има планирана среща с президента на Киргизстан Алмазбек Атамбаев в Санкт Петербург. Кремъл потвърди, че срещата ще се състои по план. Според телевизия "Дождь", последните няколко дни Путин вероятно е прекарал в резиденцията си край езерото Валдай в Новгородска област и именно от там държавният глава щял да замине за Петербург.

Сподели:
Тревога в Германия: Дронове летят над ремонтната база на Patriot в Мехерник

Тревога в Германия: Дронове летят над ремонтната база на Patriot в Мехерник

Полицията разследва предполагаемо неоторизирано заснемане на военни съоръжения, оръжия или класифицирани зони. Военната контраразузнавателна служба и Съвместният център за защита от дронове в Берлин също участват в разследването

Полицията в Лайпциг разположи допълнителен специализиран радар на летището след случая с дрона-камикадзе

Полицията в Лайпциг разположи допълнителен специализиран радар на летището след случая с дрона-камикадзе

Той може да засича приближаващи дронове от по-голямо разстояние и да проследява траекторията им

Вучич: Сърбия подкрепя териториалната цялост на Украйна и европейския ѝ път

Вучич: Сърбия подкрепя териториалната цялост на Украйна и европейския ѝ път

Той е силно впечатлен от железопътната мрежа на Украйна и би искал Сърбия да извлече значителен практически опит от украинската страна в тази област

Коментари (0)