За заместник-председател - вторият човек в държавната йерархия - е избран Мигел Диас-Канел, 52-годишен инженер, който от 2012 г. е един от осмината вицепремиери.
С голям интерес се наблюдава дали по-млади политици ще бъдат избрани на ръководни постове като знак кой може да стане приемник на 81-годишния Кастро, посочва АФП.
В неделя вечерта той заяви, че ще се оттегли от властта след като изтече вторият му петгодишен мандат през 2018 година.
Агенциите коментират, че Диас-Канел ще заеме поста на Кастро, ако той не успее да довърши мандата си.
По-големият брат на държавния глава, 86-годишният Фидел Кастро, присъства на първото заседание на новия кубински парламент. Това е рядка публична поява за историческия лидер на кубинската революция, който е депутат.
Още от Свят
Кънев: ДСБ иска да е солидна дясна алтернатива - това не включва ПП, те не жеваят да се дефинират като десни
„За президентските избори, мандатът, който имам, е цялата демократична опозиция, което включва и „Продължаваме промяната”, да застанем зад единна кандидатура"
Путин е в цугцванг - Тръмп не се обажда
Докато Москва се опитва да разбере как да се измъкне от комуникационния капан, американците и Украйна засилват натиска
Задържаха дъщеря на политик с 2,31 промила алкохол, с нея е пътувал руски гражданин
Имало е гонка с полицията преди да бъде задържана