28 Декември, 2025

Разследват седем холандски фирми за участие в строежа на мост между Русия и Крим

Разследват седем холандски фирми за участие в строежа на мост между Русия и Крим

Седем холандски компании се разследват по подозрение за участие в строежа на мост между Русия и Кримския полуостров в нарушение на санкциите на Европейския съюз, предаде ДПА, цитирайки прокуратурата в Хага. Фирмите са обвинени в доставката на техника, включително специализирана тежка техника, за строежа на 19-километровия мост над Керченския проток.

Мостът свързва континентална Русия с Кримския полуостров, който страната отне от Украйна през 2014 година. Анексията беше подложена на критики като нарушение на международното право, припомня ДПА.
Досега беше известно, че две холандски фирми са обект на разследване от септември миналата година за нарушаване на европейските санкции. През март руският президент Владимир Путин посети строежа на моста и заяви, че очаква съоръжението да бъде готово до края на септември, припомня още ДПА
Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.