2 Юли, 2026

Рединг постави под въпрос членството на Великобритания в ЕС

В интервю за германския вестник "Ди Велт", Рединг предупреждава, че като членка на ЕС трябва да  приеме свободата на движение на хора включително от България и Румъния.  А ако Лондон иска да напусне общия пазар – нека да го каже, съобщава “Стандарт”.

Повод за критиката й изказването на британския премиер Дейвид Камерън, че възнамерява да ограничи свободата на движение за граждани от България и Румъния.

Според плановете му в бъдеще чужденци от тези две страни, които не работят, просят или нощуват на открито, ще бъдат експулсирани. Достъпът до помощи за безработни и социални услуги също ще бъде значително усложнен.

 

Сподели:
Времето все повече работи за Украйна, Европа - пред решителен избор

Времето все повече работи за Украйна, Европа - пред решителен избор

Ако Европа не предприеме дипломатически стъпки, за да принуди Путин на преговори, прозорецът от време може да се затвори

ЕС готви финансови инжекции за Черна гора, Албания и РС Македония с цел ускоряване на реформите

ЕС готви финансови инжекции за Черна гора, Албания и РС Македония с цел ускоряване на реформите

Европейските средства ще бъдат пренасочени по механизма за реформи и растеж на Западните Балкани, по който Босна и Херцеговина, Косово и Сърбия изостават

Яростна руска атака срещу Киев: Намерените загинали са 13, под руините остават хора

Яростна руска атака срещу Киев: Намерените загинали са 13, под руините остават хора

„Продължават издирвателно-спасителните операции на местата на разрушенията, причинени от руския удар, във висока сграда и частни жилищни сгради в Дарницки район“, се казва в изявлението на Държавната служба за извънредни ситуации

Коментари (0)