17 Януари, 2026

Рейтингът на Путин с нов рекорд

Рейтингът на Путин с нов рекорд

Рейтингът на руския президент Владимир Путин достигна исторически максимум от 74%, показва ново проучване.

То е проведено на 7 февруари с въпрос за политиците, за които биха гласували руснаците, ако президентските избори бяха следващата седмица.

74% от анкетираните са посочили Путин - резултат с 2% по-висок от предишната подобна анкета на 31 януари.

Класациите на други политици не са се променили. Резултатите показват, че 44% от избирателите имат "безусловно доверие" на Путин. 84 на сто смятат, че Путин е най-подходящ за този пост.

Изборният рейтинг на руския президент расте през цялата минала година. През февруари-март 2014 г., след анексирането на Крим, рейтингът на президента се е повишил с 30 пункта. 

През последните шест месеца рейтингът му не е падал под 70-процентовата граница. 

Сподели:

Коментари (0)

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

J-15 е създаден на базата на съветския Су-33 и е оптимизиран за самолетоносачи със система STOBAR. Самолетът дълго време страдаше от постоянни недостатъци, но това вече се променя

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

Генерал-майор Сьорен Андерсен подчерта, че ученията са свързани със „случващото се в Украйна“, като уточни, че досега не е наблюдавал присъствие на руски или китайски кораби в близост до арктическия остров

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

„Пътищата към болницата са затворени, тъй като там е докаран Адам, той се намира в реанимация в безсъзнание, както се говори. Какво точно е състоянието на сина на Кадиров, не знаем със сигурност“, разказва събеседник от Грозни