Историческият обсег на демонстрациите в Румъния срещу законопроекта, който може да отслаби борбата срещу корупцията в страната, вдъхнови също български и молдовски граждани да организират протести в София и Кишинев в знак на подкрепа, съобщи Romania Insider, цитирана от "Фокус".
Няколкостотин души се събраха в петък вечерта в молдовската столица Кишинев, за да изразят солидарността си с протестиращите в Букурещ.
В българската столица София също трябва да бъде проведена демонстрация, като над 500 души имат интерес да се присъединят, според данни на официалната страница на събитието в социалната мрежа „Фейсбук“.
Новият президент на България, Румен Радев, многократно е заявявал, че иска в страната му да бъде създадена специална антикорупционна агенция, подобна на румънската Национална дирекция за борба с корупцията.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски