Русия забрани транзитните полети на украинските авиокомпании над своята територия. Това обяви руският премиер Дмитрий Медведев, цитиран от „Интерфакс". Решението е взето на днешното заседание на правителството.
Украинските авиокомпании ползват въздушното пространство на Русия за полети към Азербайджан, Грузия, Армения, Турция и др.
Руският министър-председател заяви още, че подобни мерки може да бъдат приети и по отношение на авиокомпаниите от ЕС и САЩ.
Още от Свят
След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол
Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.
Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран
При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени