15 Януари, 2026

Руска "журналистка" се провали във фалшив репортаж за "обстрел" в Украйна

Руска "журналистка" се провали във фалшив репортаж за "обстрел" в Украйна

Руски "журналисти" се издадоха по време на снимки на фалшив репортаж за измислен обстрел от страна на украинската армия в Донбас, пише Цензор.НЕТ.

"Ние сме на бойните позиции с мотострелкови батальон "Восток", до разделителната линия с украинската армия има 400 метра. Украинската армия започна интензивен обстрел, който започна в пет часа следобед", разказва пред камерата "журналистката".

По време на "репортажа" зад кадър се чуват взривове от снаряди. 

По средата на записа "журналистката" започва да се смее и става ясно, че  взривовете  са изкуствени звукови ефекти.

"Журналистката" било разпозната като Мария Катасонова, координатор по младежката политика на руската организация "Национално-освободително движение". 

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген