Великобритания може да затвори офиса на руското търговско представителство в Лондон след отравянето на бившия полковник от ГРУ Сергей Скрипал и неговата дъщеря Юлия, съобщава The Telegraph, позовавайки се на свои източници.
Както пише изданието, британските власти припознават в търговската мисия на Русия "шпионин до шпионин". Източници на агенцията уточняват още, че причините за новите санкции, които обмисля Лондон, са и заради това, че "Кремъл продължава да води словесна война с Великобритания", като заплашва Острова, че ще гони британски дипломати.
Само преди ден от руското външно министерството дадоха едномесечен срок, в който Великобритания да намали броя в своята дипломатическа мисия в Русия, реципрочно на изгонените от Лондон руски дипломати.


Коментари (0)