28 Декември, 2025

Руснаците одобряват политиката на Путин спрямо Украйна

Руснаците одобряват политиката на Путин спрямо Украйна

"Въпреки това повечето руснаци одобряват политиката на Владимир Путин спрямо Украйна", заяви в интервю за БНР руският икономист Владимир Автономов:

"Мисля, че най-силното влияние, което оказаха европейските санкции, е поскъпването на храните. За някои продукти, цените дори се удвоиха, защото основният вносител на храни в нашата страна беше Европейският съюз, а сега се налага да търсим нов. Според мен, санкциите бяха много жестоки, но ако се вярва на социологическите проучвания, по-голямата част от населението смята, че в момента ситуацията е много добра и дори най-добрата от перестройката до този момент. Мисля обаче, че основните причини за това са политически, а не икономически", коментира той.

Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.