6 Декември, 2025

Съдбата се оказа иронична: един от убитите полицаи при атентата се казва Ахмад

Съдбата се оказа иронична: един от убитите полицаи при атентата се казва Ахмад

Съдбата се оказа болезнено иронична за пореден път. Един от полицаите, убити в Париж, докато се опитвал да спре нападателите, е 42-годишният Ахмад Мерабет.

"Ахмад" е едно от имената на Пророка. "Hamd" произлиза от "прослава", а цялото име може да се преведе като „най-славният”. Именно човек с това име стана невинна жертва на тези, които "отмъщават в името на Пророка". Полицаят е бил застрелян пред сградата на редакцията, докато е изпълнявал служебните си задължения. В атентата загинаха още един полицай и четирима водещи карикатуристи на „Шарли Ебдо”. Осем думи бяха ранени, а четирима са в тежко състояние.

Полицията в Париж вече е разкрила самоличността на терористите. Въпреки това все още никоя организация не е поела отговорността за атентата. Единствената реакция е на боеца на „Ислямска държава” Абу Мусаб, който приветства кървавия акт и го определи като отмъщение за оскърбления срещу исляма.

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.