19 Август, 2026

Салах Абдеслам отказва да говори пред разследващите за парижките атентати

Салах Абдеслам отказва да говори пред разследващите за парижките атентати

Обвиненият за атентатите в Париж през ноември Салах Абдеслам отказа днес да говори пред френските разследващи съдии, заяви неговият адвокат Франк Бертон, цитиран от Асошиейтед прес и ДПА.

Бертон каза, че Абдеслам се е позовал на правото си да мълчи и разпитът е приключил.
Адвокатът заяви, че клиентът му може да поиска да говори по-късно, но не посочи конкретна дата.

Миналия месец Абдеслам - последният известен оцелял извършител на нападенията, взели 130 жертви - заяви, че иска да обясни всичко.

Бертон каза, че клиентът му бил разстроен от денонощното видеонаблюдение в килията, където е държан при строги мерки за сигурност.

Абдеслам беше доведен в съд в центъра на Париж при засилени мерки за сигурност от затвора в предградие на френската столица, където е държан в изолация.

Това беше първият му разпит, откакто той беше екстрадиран от Белгия миналия месец.

Сподели:
САЩ са наложили санкции на шефа на  Международния наказателен съд

САЩ са наложили санкции на шефа на Международния наказателен съд

Този ход е поредната ескалация в кампанията на администрацията на Тръмп срещу базирания в Хага съд, създаден през 2002 г. от международната общност за преследване на военни престъпления, геноцид и престъпления срещу човечеството

Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна

Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна

„Изоставаме. Губим както технологичната, така и икономическата конкуренция в света. И, както вече казах, губим я не само от Китай и САЩ, но в някои отношения я губим и от Украйна“, заяви Андрей Клепач

WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз

WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз

Белият дом заявяваше седмици наред, че Иран е близо до подписване на ядрена сделка и че Оман може да съдейства за повторното отваряне на Ормузкия проток

Коментари (0)