19 Май, 2026

Сърбия въвежда нови санкции за движение по пътищата

Сърбия въвежда нови санкции за движение по пътищата

Ще бъде прилаган електронен контрол, който ще лови шофьорите нарушите

Министерството на външните работи уведомява, че от 01 септември 2017 г. на територията на Република Сърбия започна прилагането на електронен контрол на средната скорост на МПС, движещи се по автомагистралите в страната.

За целта, устройствата, отбелязващи часа на преминаване през пунктовете за заплащане на магистралните такси, са синхронизирани. Ако при преминаването между два пункта средната скорост на МПС е надвишила максимално допустимите 120 км/ч, служители на пътна полиция налагат глоби на място.

Глобите имат следните парични измерения:
- 121 – 140 км/ч – 3000 динара;
- 141 – 160 км/ч – 5000 динара;
- 161 – 181 км/ч – 6000 – 20 000 динара;
- 181 – 200 км/ч – 15 000 – 30 000 динара;
- 201+ - 100 000 – 120 000 динара, включително и лишаване от свобода за срок от 15 дни.

Освен парични глоби се налагат и наказания лишаване от право на управление на МПС за различен период от време. При превишаване на средната скорост, същата ще се изписва на касовата бележка, която се получава при заплащане на магистралните такси.

Сподели:

Коментари (0)

Отмениха участие на путиниста Вадим Репин в Унгария

Отмениха участие на путиниста Вадим Репин в Унгария

Бил е поканен като гост-изпълнител в грандиозен концерт, отбелязващ Деня на националното единство - заменен е от млад унгарски цигулар

Съдът в Оукланд отхвърли иска на Илон Мъск срещу OpenAI

Съдът в Оукланд отхвърли иска на Илон Мъск срещу OpenAI

Съдебното жури прие, че претенциите на Мъск погасени по давност, като отхвърли основните аргументи на милиардера

Президентът на Куба: Военна атака на САЩ ще предизвика кървава баня с неизчислими последици

Президентът на Куба: Военна атака на САЩ ще предизвика кървава баня с неизчислими последици

По думите му, Куба „вече е подложена на многостранна агресия от страна на САЩ“