2 Май, 2026

Секретно съобщение доказва участието на Москва в отравянето на Сергей Скрипал

Секретно съобщение доказва участието на Москва в отравянето на Сергей Скрипал

Именно представянето на това доказателство е накарало повечето страни да демонстрират солидарност с Великобритания

Прехванато секретно съобщение доказва участието на Москва в отравянето на бившия шпионин на ГРУ Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия, пише британският вестник Sunday Express. 
Именно представянето на това доказателство е убедило повечето световни лидери да демонстрират солидарност с Великобритания и да се стигне до организираното изгонване на над 150 руски дипломати от много страни от Европа и други части на света.
Електронно съобщение от Москва, изпратено в деня на отравянето на Сергей и Юлия Скрипал, което съдържа фразата "пакетът е доставен".
По-рано е прехванато друго съобщение от подслушвателен пост в Кипър от района на Дамаск, в което се казва, че "пакетът е доставен" и двете лица "са напуснали успешно".
Това съобщение е излъчено на 4 март сутринта. 
На Сергей Скрипал и 33-годишната му дъщеря ще бъде предложена възможността да заживеят в САЩ под нова самоличност, за да могат да се предпазят от бъдещи опити за убийство. Това обяви в свой материал неделният вестник "Съндей Таймс", позовавайки се на свои високопоставени източници от британското правителство, цитирани от БГНЕС.

Вестникът издава, че сътрудниците на британската разузнавателна служба МИ-6 вече са обсъдили с колегите си от ЦРУ въпроса за преселването на Скрипал извън Обединеното кралство към момента британските власти разглеждат възможността бившия руски агент и дъщеря му да бъдат настанени в САЩ, Канада, Австралия или Ново Зеландия. За момента обаче Щатите се смятат за най-сигурното място за тях.
Сподели:

Коментари (0)

Иран прати ново предложение за примирие, Тръмп го отхвърли

Иран прати ново предложение за примирие, Тръмп го отхвърли

Те искат да сключим сделка, но аз не съм доволен, коментира американският президент, без уточни в какво се състои несъгласието му

ЕС замрази 1.5 млрд. евро за Сърбия заради забавени реформи

ЕС замрази 1.5 млрд. евро за Сърбия заради забавени реформи

Докато ситуацията в сектор правосъдие не бъде променена, Белград няма да получи финансова подкрепа от Брюксел, каза Марта Кос

Пробив на 1700 км: Украински дронове поразиха гордостта на руската авиация Су-57 в Челябинск

Пробив на 1700 км: Украински дронове поразиха гордостта на руската авиация Су-57 в Челябинск

Израелската медия MIGnews отбелязва, че тази атака е част от по-широка кампания за „демилитаризация на руското небе“, насочена към унищожаване на източника на заплахата още на земята