10 Април, 2026

Семейството на Принс забрани на Тръмп да използва песните му

Семейството на Принс забрани на Тръмп да използва песните му

"Ролинг Стоунс", "Аеросмит", "Куин", Адел и Нийл Йънг, наследниците на Лучано Павароти също забраниха на Тръмп да използва техни произведения

Семейството на Принс забрани на американския президент Доналд Тръмп да използва песните на поп иконата на своите политически събития. Това се отнася и до президентската кампания. По време на много негови митинги често звучи евъргрийнът „Пурпурен дъжд“ ("Purple Rain").

"Наследниците на Принс никога не са давали на Тръмп или на Белия дом разрешение за използване на неговите песни и искаме това да спре незабавно", съобщи полубратът на музиканта Омар Бейкър в Twitter.

Но това не е единственият такъв случай. По време на президентската кампания през 2016 г. редица известни певци и групи, сред които бяха "Ролинг Стоунс", "Аеросмит", "Куин", Адел и Нийл Йънг, осъдиха използването на техните песни. Семейството на световноизвестния тенор Лучано Павароти също заяви, че не е съгласно държавният глава да използва арията "Несун Дорма" („Nessun Dorma“).
Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

То ще започне в 16:00 часа на 11 април и ще продължи до края на деня на 12 април

Марко Рубио благодари на  България за подкрепата в разговор с Гюров

Марко Рубио благодари на България за подкрепата в разговор с Гюров

В областта на ядрената енергетика двамата поставиха фокус върху необходимостта от осигуряване на доставки на ядрено гориво от алтернативни източници. 

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Германският канцлер Фридрих Мерц обяви възобновяване на диалога с Иран и предупреди, че военните действия на Израел в Ливан могат да провалят мирните преговори със САЩ. Германия е готова да се включи в мисия за сигурност в Ормузкия проток.