Северна Корея заплаши с "ултражестока" военна операция на територията на САЩ. Заплахата на вожда Ким Чен-ун е в отговор на обвиненията от страна на САЩ за хакерската атака срещу "Сони пикчърс", която според американците е извършена от Северна Корея.
По-рано се съобщаваше, че КНДР призовава САЩ за сътрудничество в разследването на хакерската атака.
Компанията "Сони пикчърс", произвела филма "Убийствено интервю", беше ударена от хакери, като това стана причина компанията да откаже разпространението на филма по кината.По-късно "Сони" обяви, че планира да пусне филма на алтернативни платформи.
Междувременно в интервю за CNN президентът Обама обяви, че САЩ обмислят да върнат Северна Корея в списъка със страните, подкрепящи тероризма, в отговор на кибератаката.
Обама описа хакерската атака като "много скъп" пример на кибервандализъм, но се въздържа да го определи като акт на война.
Още от Свят
Foreign Policy: Путин ще продължи ескалацията, докато войната не се превърне в заплаха за собствената му власт
Експертите отбелязват, че ударите по нефтопреработвателните заводи пряко засягат приходите, чрез които Кремъл поддържа лоялността на най-близкото обкръжение на Путин
Цените на петрола се понижиха рязко
„Днешното движение се дължи на подновените надежди за нова рамка за деескалация между Иран и страните от Съвета за сътрудничество в Персийския залив“, заяви Ребека Бабин,
Newsweek: Украйна става все по-ценен съюзник на САЩ, изпълнява роля, която Тръмп очакваше от ЕС
Според авторите украинското разузнаване е намерило възможност да „помогне на САЩ и техните партньори на фона на продължаващата война с Иран“