7 Юли, 2026

Шефът на ООН потресен от миротворците си, насилвали сексуално африканчета

Шефът на ООН потресен от миротворците си, насилвали сексуално африканчета

Генералният секретар на ООН Бан Ки-мун каза пред африкански лидери, че е потресен от твърденията, че военни от мироопазващите сили на световната организация и чуждестранни войници са извършвали сексуални посегателства срещу деца в обхванатата от насилие Централноафриканска република (ЦАР), предаде Асошиейтед прес.

Бан отбеляза, че ООН се срамува от действията на такива умиротворители, които се възползват от безизходното положение на уязвими хора. Той говори пред срещата на върха на Африканския съюз в етиопската столица Адис Абеба.

Бюрото на ООН за човешките права съобщи вчера, че е установило още шест случая на сексуални посегателства срещу деца от европейски войници в ЦАР. Нови обвинения са отправени и към "сини каски" от Бангладеш, Конго, Нигер и Сенегал. Според ООН се очаква да бъдат потвърдени общо 69 случая на сексуални посегателства сред мироопазващите мисии през 2015 година. 22 от тези случаи са в ЦАР.

Сподели:
Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака

Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака

Омският НПЗ се намира дълбоко в Сибир. Това е една от най-далекобойните украински атаки от началото на пълномащабната война

Нетаняху:  Въпреки отделните разногласия с Тръмп сме на едно мнение по най-важните въпроси за Иран

Нетаняху: Въпреки отделните разногласия с Тръмп сме на едно мнение по най-важните въпроси за Иран

Той коментира и възможността Съединените щати да продадат изтребители F-35 на Турция, като предупреди, че подобна сделка би нарушила стратегическия баланс в Близкия изток.

Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

„Днес слагаме край на пропагандното излъчване в обществените медии“, написа премиерът във Фейсбук.

Коментари (0)