Причината е свързана с убийството на разследващ журналист Ян Куцяк
Шефът на антикорупционното звено на словашката полиция (NAKA) Роберт Краймер, споменат в една от статиите на убития разследващ журналист Ян Куцяк, подаде оставка, съобщи агенция "Франс прес".
Той беше широко критикуван, след като бе един от първите, пристигнали на мястото на убийството на Куцяк във Велка Мача, близо до Братислава, въпреки че неговото звено не се занимава с убийства.
В съобщение на полицията се казва, че Краймер е подал оставка "след неуместен натиск върху семейството му и работата на антикорупционното звено, който той смята за неоправдан и политически". Краймер ще напусне поста на 1 април.
Роберт Краймер се оттегля седмица след съставянето на новото правителство на Петер Пелегрини, сменил на премиерския пост Роберт Фицо, който подаде оставка след убийството на Куцяк и годеницата му.
Още от Свят
Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие
Сред посочените съдове са „Венера-3“, „Санар-1“, „Санар-17“, „Климена“, „Тети“, „Алексей Саврасов“ и „Пенелопа“
UKMTO: Трети танкер беше атакуван в Ормузкия проток през последното денонощие
Данните са на британската Агенция за морска търговска сигурност - по-рано Катар обвини Иран за нападение срещу кораб
Горяха заводи в Русия и мостове в Крим - далекобойните украински атаки продължават
Поразени са завод за микроелектроника и предприятие, произвеждащо барут, взривни вещества и компоненти за ракетно гориво