7 Декември, 2025

Шотландия не може да блокира брекзит

Шотландия не може да блокира брекзит

Бившият първи министър на Шотландия Алекс Салмънд заяви, че парламентът на Шотландия няма как да блокира излизането на Великобритания от Брекзит, независимо от скорошните заявления на настоящия първи министър Никола Стърджън, пише The Scotsman, цитиран от "Фокус". 

Стърджън намекна, че шотландското правителство може да провали оттеглянето на Великобритания в ЕС, но г-н Салмънд заяви днес: 

"Стърджън казва, че шотландскияt парламент може да оттегли законодателното си съгласие, което е необходимо? Нима тя не знае, че законодателното съгласие не е вето, а чл. 28 на закона за Шотландия сочи, че Лондон има правен примат". 

Той посочи, че депутатите от Шотландската национална партия са против брекзит и не биха дали своето законодателно съгласие, но законът за Шотландия ясно показва, където силите на Уестминстър са по-големи.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.