Силни земетресения по всички краища на планетата през изминалата нощ.
Докато стотици загубиха живота си в Иран и Ирак, мощен трус имаше и в Коста Рика. Според Геофизичния институт на САЩ той е бил с магнитуд 6,5 по Рихтер. Първоначално бе съобщено, че трусът е бил от 6, 8 по Рихтер, но след това стойността бе редуцирана.
Епицентърът е бил на 71 км югозападно от столицата Сан Хосе на дълбочина 10 км.
Засега няма данни за тежко пострадали, а властите обявиха, че няма опасност от приливни вълни.
На другия край на тихоокеанския пръстен, на източното крайбрежие на Япония също имаше силно земетресение. То бе от 5,8 по Рихтер, източно от остров Хонсю, който е на около 360 километра от град Сендай. Засега няма информация за жертви или разрушения, както и няма данни за опасност от възникване на цунами, предаде агенция Ройтерс.
Още от Свят
Русия вече удря с ниско летящи дронове с ръчно управление, за да избегне ПВО
Руските сили преминават от масови атаки с дронове към изолирани, сложни, ръчно контролирани удари, според съветника на украинския президент Сергий Бескрестнов. Неотдавнашен инцидент включваше дрон „Шахед“, който се спусна на 22 метра, за да избегне радари и прехващачи.
Financial Times: Зеленски обмисля уволнение на Сирски и кой да стане главнокомандващ
Президентът търси кандидат, който може да осигури плавно предаване на властта и който ще поддържа силна отбрана по протежение на 1200-километровата фронтова линия
Горят кувейтска електроцентрала и съоръжение след атака на Иран
Бойните действия са в отговор на ударите, които американските военни нанесоха на Иран за седма поредна нощ