Лидерът на евроскептичния френския Национален фронт Марин льо Пен обеща референдум за излизане от ЕС ако бъде избрана за президент през 2017 година, пише Еuractiv.com, цитиран от bulevard.bg.
„Идеята ми е да кажа на френския народ, че ако ме изберат през 2017 г., шест месеца по-късно ще има референдум", заяви тя пред гръцкия телевизионен канал Mega.
Тя не е първият политик с подобно обещание. През 2013 г. британският премиер Дейвид Камерън се зарече да инициира подобен референдум на Острова, ако консерваторите победят на изборите. Първоначално той заяви, че референдумът ще бъде през 2017 г., но наскоро каза, че иска да го придвижи за по-близка дата.
Още от Свят
Мелони не съжалява за опитите си да установи добри отношения с Тръмп
Тя призова също НАТО да обръща внимание на своя южен фланг също толкова, колкото и на източния
Науседа от Анкара: Мисията за въздушно патрулиране в Балтика прераства в мисия за противовъздушна отбрана
"Подобрената мисия ще бъде много по-гъвкава и в нейните рамки ще може да се отговаря по-бързо на въздушни заплахи"
Макрон: Иран наруши временното примирие със САЩ
Макрон заяви, че според него Иран е нарушил временното примирие със САЩ