13 Март, 2026

Станишев: Гражданското общество в Македония взе нещата в свои ръце

Станишев: Гражданското общество в Македония взе нещата в свои ръце

Гражданското общество започна да се бори за демокрация и за своята свобода, категоричен е лидерът на ПЕС. Състоянието в Македония, особено в последната година много се промени. Гражданското общество взе нещата в свои ръце и започна да се бори за демокрация и за своята свобода. Това заяви председателят на Партията на европейските социалисти Сергей Станишев в интервю за македонското издание „Плус инфо“.

Станишев посочи също и необходимостта заради бежанската криза в Македония да има легитимна власт, която ще бъде призната от всички граждани. Той също така допълни, че ако бяха проведени през април, изборите нямаше да бъдат честни и демократични.  „Искаме правителството да уважи и цялостно да изпълни договора от Пържино, а преди това да се изчисти Избирателният списък и медиите да могат свободно да се информират за всичко. Това е критерий, който ЕС иска да види от Македония. Без честни избори няма демокрация“, заяви той.  Бившият български премиер също така заяви, че е грешно гражданите и партиите да смятат, че с едни избори ще дойде демокрацията.

Сподели:

Коментари (0)

 CNN: Блокадата на Ормузкия проток завари Тръмп неподготвен

CNN: Блокадата на Ормузкия проток завари Тръмп неподготвен

Според американски служители сега ще са нужни седмици, за да могат дори спешните мерки – като конвоиране на танкери през пролива в съпровождене от военни кораби – да оправят ситуацията

Бразилският експрезидент Жаир Болсонаро е в болница, в интензивно отделение

Бразилският експрезидент Жаир Болсонаро е в болница, в интензивно отделение

Приет е рано тази сутрин с висока температура, треска и понижена сатурация на кислород в кръвта

Откриват завод за ракети "Пейтриът" в Европа през септември

Откриват завод за ракети "Пейтриът" в Европа през септември

В САЩ също предстои откриване на цех за производство на въоръжение по европейски лиценз