18 Юни, 2026

Стрелба до дома на US вицепрезидент, има арестувани

По данни на Сикрет сървис на САЩ, „няколко изстрела са били възпроизведени в събота вечер от движещ се с висока скорост по обществения път автомобил в близост до дома на вицепрезидента”.

Изстрелите са били чути от охранителите, а автомобилът е бил забелязан от неин агент. Един мъж е бил арестуван по-късно наблизо, но не е известно дали той е участвал пряко в стрелбата.

Семейство Байдън прекарва много почивни дни в къщата си в Делауер, съобщи АП.

Инцидентът става четири месеца след като нарушител, въоръжен с нож, успя да пробие охраната и влезе в Белия дом. Тогавашният шеф на Сикрет сървис подаде оставка заради това нарушение, както и заради предишни пропуски, свързани със сигурността на президента.

Сподели:
Зеленски за атаките в Москва: Руснаците трябва да усетят, че Путин е виновен за войната

Зеленски за атаките в Москва: Руснаците трябва да усетят, че Путин е виновен за войната

„Ние не искаме тази война и никога не сме я искали. Но ако Украйна гори, ще гори и вашата Москва.“

Как спасяваха и невъзможното от светинята на Украйна, Киевската катедрала, след руския удар

Как спасяваха и невъзможното от светинята на Украйна, Киевската катедрала, след руския удар

Докато пламъците разяждаха дървената рамка на покрива през нощта, 41-годишният епископ Аврамий, облечен в черно расо, сформира спасителен екип от свещеници, полицаи и екипи за първа помощ за трудна мисия, предаде WSJ

Протестиращи оставиха рози с призив за добросъседство пред посолството на РС Македония

Протестиращи оставиха рози с призив за добросъседство пред посолството на РС Македония

Протестът се проведе под надслов "Цвете за приятелство". Демонстрантите оставиха рози върху автомобилите на македонското посолство. 

Коментари (0)