Директор на ЦРУ е бил част от укриване на информация за убийството на президента Джон Ф. Кенеди, се твърди в доклад, съобщава The Independent. Петдесет години след убийството, ЦРУ представи доклад, който някога е бил поверителен, намекващ, че висши служители на ЦРУ са били „съучастници“ в укриването на информация тогава.
Джон Маккон е бил в основата на „добронамереното укриване“, се казва в доклада, който сега е достъпен в Архива на националната сигурност в университета „Джордж Вашингтон“. Маккон и други висши служители на ЦРУ са обвинени, че са запазили в тайна „подстрекаваща“ информация от комисията „Уорън“ – създадена от президента Линдън Джонсън да разследва убийството на Джон Ф. Кенеди.
Докладът е написан от историка на ЦРУ Дейвид Робарж и според него укриването на информация е имало за цел комисията да се фокусира върху „смятаната от Управлението по онова време за „най-добрата истина“ – че Лий Харви Осуалд е действал сам при убийството на Кенеди“. Маккон не е информирал комисията за плановете на ЦРУ за покушение срещу Фидел Кастро.
Още от Свят
Зеленски за атаките в Москва: Руснаците трябва да усетят, че Путин е виновен за войната
„Ние не искаме тази война и никога не сме я искали. Но ако Украйна гори, ще гори и вашата Москва.“
Как спасяваха и невъзможното от светинята на Украйна, Киевската катедрала, след руския удар
Докато пламъците разяждаха дървената рамка на покрива през нощта, 41-годишният епископ Аврамий, облечен в черно расо, сформира спасителен екип от свещеници, полицаи и екипи за първа помощ за трудна мисия, предаде WSJ
Протестиращи оставиха рози с призив за добросъседство пред посолството на РС Македония
Протестът се проведе под надслов "Цвете за приятелство". Демонстрантите оставиха рози върху автомобилите на македонското посолство.