Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново коментира срещата си с руския лидер Владимир Путин на своята страница в „Туитър“.
По неговите думи, „срещата на върха с Русия беше голям успех“.
Освен това американският държавен глава заяви, че очаква с нетърпение втората среща с руския си колега.
„Срещата на върха с Русия беше голям успех, освен за истинския враг на народа – медиите с фалшивите новини. Очаквам с нетърпение втората ни среща, за да можем да започнем да прилагаме някои от многото въпроси, които обсъдихме. Сред тях са спирането на тероризма, сигурността на Израел, ядреното неразпространение, кибер атаките, търговията, Украйна, мира в Близкия Изток, Северна Корея и още. Има много отговори на тези проблеми, някои по-лесни, други – по-трудни... но те всички могат да бъдат разрешени!“, написа американският президент.
Още от Свят
The Washington Post: Кремъл засилва натиска срещу антивоенните кандидати преди парламентарните избори
В същото време на най-известния руски политик с антивоенни позиции Борис Надеждин, който се опита да се кандидатира като независим, е било забранено да участва в предизборната кампания.
Доскоро немислимо: Тръмп и Зеленски се сближават, дори Лора Лумър промени реториката си
Очаква се по време на посещението си във Вашингтон украинският президент Зеленски да присъства и на погребението на американския сенатор Линдзи Греъм, когото нарече "истински борец за свободата"
Тръмп и Нетаняху разговаряха час и половина в Белия дом - за първи път, от началото на войната срещу Иран
Нетаняху се подготвя за избори и се намира в сложна политическа обстановка отчасти заради влошените отношения с Тръмп