Тръмп: Керванът на бежанците е "инвазия", над 15 000 военни може да бъдат изпратени на границата
Първите подразделения на армията на Съединените щати започнаха да се разполагат по границата между Съединените щати, за да я охраняват от наплива на мигранти от Латинска Америка.
Мярката е срещу 6-7 хиляди кандидати за по-добър живот от Централна Америка, които вървят пеша през Мексико към Съединените щати.
Конвоят е все още на около 1600 километра от границата. Тръмп заплаши, че може да изпрати срещу мигрантите два пъти повече бойци от Националната гвардия, които да не ги допуснат да влязат на американска територия.
Тръмп подчерта, че керванът от мигранти през Мексико към САЩ може да бъде възприет като "инвазия" от гледна точка на националната сигурност.
"Когато видите някои от хората в кервана, мисля, че може да се възприеме като инвазия към страната ни. Не можем да допуснем това", подчерта той.
Запитан дали разполагането на войници по границата е подходящ отговор, Тръмп отбеляза, че е необходима "стена от хора" за предотвратяване на "инвазията".
Тръмп предупреди, че повече от 15 000 американски военни може да бъдат изпратени по границата с Мексико.
Така нареченият керван потегли преди три седмици от Хондурас, Салвадор и Гватемала. Мигрантите искат да се спасят от мизерията, уличното насилие и политическите репресии в техните страни, като се установят в Мексико или в Съединените щати.
Още от Свят
Мобилизация в Русия може и да няма - това обаче не е повод за радост
Новите войници трябва не само да бъдат събрани, но и да бъдат обучени, облечени, нахранени, оглавени от командири и в крайна сметка отведени на мястото на бойните действия
ФБР вече няма да отхвърля кандидати за работа, които са наемали проститутки
Процесът предизвика загриженост от страна на настоящи и бивши агенти
Сомалия и Турция освободиха похитен кораб, убити са 14 пирати
От началото на годината край бреговете на Сомалия са извършени най-малко 15 нападения - рекорден брой от 2013 г. насам