31 Юли, 2026

Тръмп отново призова да се забрани на мюсюлмани да влизат в САЩ

Тръмп отново призова да се забрани на мюсюлмани да влизат в САЩ

В профила си в Туитър Доналд Тръмп заяви, че е предсказал, че ще има нападения на терористи в Америка, и отново призова да се забрани на родени в чужбина мюсюлмани да влизат в САЩ, предаде Ройтерс. 

"Случилото се в Орландо е само началото. Нашето ръководство е слабо и неефективно. Аз призовах за това и поисках забраната. Трябва твърдост", написа Тръмп в Туитър.

Мъжът, който застреля 50 човека в нощен клуб в американския град Орландо, е работил от 2007 г. като охранител в най-голямата в света фирма за услуги в областта на сигурността Г4С и е носил оръжие за изпълнение на служебните си задължения, предаде БТА, цитирайки Ройтерс. 

Омар Матин - 29-годишен жител на Флорида, американски гражданин, син на имигранти от Афганистан - беше убит от полицията. 

Служител на ФБР каза, че по време на нападението стрелецът се е обадил на 911 и е говорил за терористичната групировка "Ислямска държава". Помощник-специален агент Роналд Хопър заяви, че по телефона нападателят е заявил своята преданост към лидера на "Ислямска държава",

Абу Бакр ал Багдади. Матин е бил разпитван от ФБР през 2013 и 2014 г. за връзки с ислямски екстремисти, но не са били установени доказателства за престъпна дейност. 

Сподели:
Мелони заплаши Испания със суспендиране на Шенген заради мигрантската криза в Сеута

Мелони заплаши Испания със суспендиране на Шенген заради мигрантската криза в Сеута

Реакцията на италианския премиер е заради несъгласие с испанската мигрантска политика

СБУ порази производствен цех и хангари в руски самолетен завод, и петролен гигант на "Лукойл"

СБУ порази производствен цех и хангари в руски самолетен завод, и петролен гигант на "Лукойл"

Потвърдено е поразяването на рафинерията „Лукойл-Волгограднефтепереработка“, едно от най-големите нефтопреработвателни предприятия в Русия с капацитет от приблизително 15 милиона тона петрол годишно

Крит пое глътка въздух след мащабните огньове, но активните огнища остават

Крит пое глътка въздух след мащабните огньове, но активните огнища остават

Пожари продължават да горят и на островите Парос, Калимнос и Андрос в Егейско море, въпреки че и там обстановката се подобрява

Коментари (0)