29 Април, 2026

Тръмп въвежда такса "убежище" за мигрантите в САЩ

Тръмп въвежда такса "убежище" за мигрантите в САЩ

Доналд Тръмп

Разпоредбите са пореден опит на администрацията на американския президент да ограничи увеличаващия се брой имигранти

Президентът на Съединените щати нареди на имиграционните служби да въведат нови мерки срещу имигрантите - такса за всеки човек, който иска убежище в САЩ, пише Ройтерс. Освен това ще бъде забранено на тези, които са пресекли границата нелегално, да работят докато не бъде разгледано искането им за убежище.

Разпоредбите са пореден опит на администрацията на Тръмп да ограничи увеличаващия се брой имигранти, които пресичат южната граница на САЩ и искат убежище в страната. Много от мерките ще променят значително процеса, през който минават имигрантите, но също така изискват отнемащи време регулаторни процедури, преди да влязат в действие, което вероятно ще отнема месеци.

Администрацията на Доналд Тръмп редовно обвинява законите на САЩ за търсене на убежище от чужденци и твърди, че те окуражават измамите и необоснованите претенции.

Защитници на сегашната законова рамка пък изтъкват, че опитите на Тръмп да ограничи или затрудни търсенето на убежище, ще навредят на тези, които наистина са преследвани или в опасности подават обосновани искове.

По закон, Министерството на правосъдието трябва да разгледа молбите за убежище в рамките на 6 месеца. Списъкът с чакащи искове, обаче, включва 800 хиляди случая, което би отнело години за проверка.

Сподели:

Коментари (0)

Груевски избягал с български паспорт – бивш разузнавач разкрива интересни детайли около бягството му

Груевски избягал с български паспорт – бивш разузнавач разкрива интересни детайли около бягството му

Унгарски публикации и ексшеф македонското разузнаване Зоран Ефремов твърдят, че бившият македонски премиер е напуснал страната с български документи, докато случаят около бягството му продължава да поражда въпроси

Руска мащабна атака срещу Одеска област, разрушения в болница и жилища, тежко е ранена жена

Руска мащабна атака срещу Одеска област, разрушения в болница и жилища, тежко е ранена жена

„Това беше трудна нощ за южната Одеска област. В резултат на масирана вражеска атака болница и жилищни сгради бяха значително разрушени, а в природен резерват избухна пожар."

Руска легенда в биатлона: В Русия отношението е пренебрежително към всички

Руска легенда в биатлона: В Русия отношението е пренебрежително към всички

Съжалявам, че не заминах за Беларус още по времето на Съветския съюз“, споделя Тихонов в интервю за "Советский спорт".