18 Март, 2026

Турски медии: Дясната ръка на Гюлен избяга в България

Турски медии: Дясната ръка на Гюлен избяга в България

Турски медии намесиха България в преврата срещу Ердоган. Те твърдят, че главният изпълнител и командир на авиацията на  сочения за организатор на опита за преврат в Турция Фетхуллах Гюлен – Адил Йоксюз, вероятно се укрива в България,. Това пишат одрински журналисти, цитирани от 24rodopi.com. Те се позовават на източници от жандармерията. Беглецът разполага с особено важна информация за подготовката на неуспешния метеж в нощта на 15 срещу 16 юли. Знаел в детайли как ще протече въздушната операция, защото бил посочен от Фетхуллах Гюлен за "командир на въздушните сили".Заемащият ръководна длъжност в организацията ФЕТО Адил Йоксюз се укривал в селска къща край селцето Чешмекьой, вилает Къркларели, на около 10 км от българо-турската граница.

Човекът на Гюлен бил арестуван на 17 юли, но после бил освободен, след което напуснал Анкара. Обявен бил повторно за издирване. Наричан е "дясната ръка на Гюлен".

Бил приютен от фермери, които били финансирани от FETO, и чиято задача била да изведат важния активист на организацията извън граница.
Днес турската полиция разпространи снимки от леговището на Адил Йоксюз. Предполага се, че той е успял да избяга в България или Гърция.
Припомняме, че Гюлен е сочен за мозъка н

Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.