27 Май, 2026

Турски въздушен удар поразил основната болница в Африн, 9 са убити

Турски въздушен удар  поразил основната болница в Африн, 9 са убити

. По данни на базираната в Лондон „Сирийска обсерватория за правата на човека“ турски въздушен удар е поразил основната болница в контролирания от кюрдите сирийски град Африн, убивайки девет души, предава AFP, цитирана от "Фокус".

„Има най-малко девет загинали. Не знаем дали сред тях има медицински персонал“, съобщава „Обсерваторията“. 
Турция вече втори месец провежда операция „Маслинова клонка“ срещу контролиращите региона кюрдски въоръжени формирования. 

Сподели:
Еврокомисар: Трябва да се откажем от скъпите елитни ракети, за да имаме повече оръжия

Еврокомисар: Трябва да се откажем от скъпите елитни ракети, за да имаме повече оръжия

Еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс също така призова Европа да отвори запасите си, за да даде на Украйна всички оръжия, от които тя се нуждае

Унгарското НС спря започнатото от Орбан оттегляне от Международния наказателен съд

Унгарското НС спря започнатото от Орбан оттегляне от Международния наказателен съд

Мадяр внесе законопроекта на 25 май и го прокара през законодателната власт по бърза процедура. Президентът Тамаш Сульок, който е съюзник на Орбан, трябва да го подпише.

The Economist: Зеленски трябва да се подготви за безкрайна война

The Economist: Зеленски трябва да се подготви за безкрайна война

Украйна остава в такова състояние, където резултатът ще се определя не само от резултатите на фронта, но и от това колко дълго страната може да издържи на агресията

Коментари (0)