Украйна ще заведе иск срещу Русия в съда на ООН, заради "финансиране от Руската федерация на тероризъм във връзка със събитията в Донбас".Това обяви пред украинската телевизия министърът на правосъдието на Украйна Павло Петренко, съобщи агенция УНИАН.
От правителството са категорични, че Русия подкрепя "терористите" с оръжие, военна техника, пари и прехвърляне на наемници, за което разполагат с доказателства. Украинският иск срещу Русия е за нарушаване на международната конвенция, забраняваща финансиране на терористична дейност. По думите на Петренко процедурата е стартирала с изпращане съответната нота на Москва. След това украинската страна ще иска арбитраж.
Междувременно сраженията в Донецк продължиха и през нощта срещу събота. Артилерийският обстрел, воден от украинските сили срещу квартали на Донецк, не е повредил основните системи, осигуряващи живота в града, предаде ИТАР-ТАСС
Още от Свят
България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция
Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи
Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)
"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“
ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС
Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави