"Ако така стане, че Гърция напусне, може да се окаже, че това не е нещо лошо за еврото," заяви Бъфет в интервю пред CNBS.
"Ако всеки научи, че правилата означават нещо и ако се стигне до съгласие относно фискалната политика между членовете, или нещо от сорта, че това се превърне в бизнес, това може да бъде нещо добро."
Най-задлъжнялата държава в Европа е заключена в преговори със страните от еврозоната и Международния валутен фонд заради условията по нейния 240 млрд. долара транш за оздравяване.
Безизходица, която постави Гърция в зависимост от Европейската централна банка, може да се достигне и страната да не успее да си обслужва заема и евентуално да излезе от еврозоната.
Гръцкият министър-председател Алексис Ципрас се опита да постигне консенсус в парламента късно в понеделник, за да се осигури спасителният за страната заем, след като бяха представени предложения за засилване на финансовата сигурност и гаранции към европейските кредитори. Еврото продължи с най-големия си тримесечен спад спрямо долара от началото на проблемите.
"Аз мисля, че еврото има структурни проблеми, още от момента, в който то бе въведено, което не означава, че непременно ще се провали", заяви Бъфет.
"Може би ще се адаптираме към тези структурни проблеми, но може би някои страни няма да успеят и ще напуснат зоната. Никъде не е казано, че страните въвели еврото ще са същите, които са и днес.
Още от Свят
The Guardian: Тръмп може да приеме условията на Путин за Украйна
Обкръжението му е готово да се съгласи, особено ако Русия прекъсне военните си отношения с Китай
Жозеп Борел призова за "незабавно прекратяване на огъня“ между Израел и "Хизбула"
"Пълно прилагане на Резолюция 1701 на Съвета за сигурност на ООН“
Украинското разузнаване потвърди: Руската федерация е разработила план, разделящ Украйна на три части
Кремъл вероятно ще се опита да предаде намеренията си на новата администрация на САЩ и Доналд Тръмп след като поеме властта