19 Юни, 2026

Урсула фон дер Лайен: С Орбан говорихме за ново начало и прагматично решение за миграцията

Урсула фон дер Лайен: С Орбан говорихме за ново начало и прагматично решение за миграцията

Новоизбраният председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен определи като "добри" проведените разговори между нея и унгарския премиер Виктор Орбан, който е на визита в Брюксел.

Тя написа в Туитър, че двамата са се съгласили за необходимостта от ново начало и прагматично решение по въпросите за миграцията. 

"Също така обсъдихме конкурентоспособността и необходимостта европейските институции да бъдат приближени още до страните членки. Върховенството на закона е от ключово значение и се отнася за всички. Има нужда от силен отбранителен съюз", пише още фон дер Лайен. 

Не се предвижда среща на председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер с унгарския премиер Виктор Орбан, който е на посещение в Брюксел, заявиха по-рано от пресслужбата на ЕК. 
Сподели:
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

 Навальный LIVE:  Ето как  Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война

Коментари (0)