18 Март, 2026

Ужас в Австралия: Намериха 8 заклани деца

Ужас в Австралия: Намериха 8 заклани деца

След драмата в похитените хора в кафене, страната отново изтръпна пред ужасно престъпление – осем деца между 18 месеца до 15 години бяха намерени заклани в къща в град Кернс на тихоокеанското крайбрежие, щата Куинсленд в северо-източната част на страната. На мястото е открита и една жена с прободни рани, която е приета в болница. Полицията е отишла на мястото на инцидента по неин сигнал.

Инцидентът в Кернс става на фона на продължаващото напрежение в страната заради опасността от нападения от страна на радикални ислямисти. Преди дни въоръжен иранец взе за заложници 17 посетители и служители в кафене в центъра на Сидни. След 16 часа в полицията щурмува кафенето. Бяха убити трима души, сред които и нападателя, а шестима бяха ранени.

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар