Холандската полиция арестува група румънци, заподозрени за кражба на iPhone за 590 000 долара при дръзка среднощна акция срещу движещ се камион
Холандската полиция арестува група румънци, заподозрени за кражба на iPhone за 590 000 долара (500 000 евро) по време на дръзка акция срещу движещ се камион, съобщи говорител, цитиран от АП.
Задържаните мъже са на възраст между 33 и 43 г. Те откраднали телефоните по време на среднощен обир миналата седмица.
Крадците били с ван, който доближили до движещия се камион. Единият от румънците успял да се прехвърли в камиона, докато товарното превозно средство се движело по холандски път, поясни говорителят. Заподозреният след това извадил кутии с телефони през дупка в тавана на камиона и ги прехвърлил във вана.
Мъжете са задържани в събота във ваканционен парк в Централна Холандия, където полицията е открила откраднатите телефони и вана.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.