17 Януари, 2026

Въоръжен мъж се е барикадирал в ресторант в германския град Саарбрюкен

Въоръжен мъж се е барикадирал в ресторант в германския град Саарбрюкен

Въоръжен мъж се е барикадирал в ресторант в германския град Саарбрюкен, център на провинция Саарланд, съобщава в неделя на сайта си изданието Bild. Мъжът е нахлул в заведението „Дубровник“ още преди да е отворило, викайки „Всички навън“. Според информацията, дрехите му бил окървавени. 

В района вече има засилено полицейско присъствие. Самоличността на мъжа все още остава неизвестна. „Според първоначалните ни данни, смятаме, че не става дума за политически обстоятелства“, казват от полицията. По вероятно е в случа да става дума за наличие на лични причини за случващото се, съобщава Der Spiegel. Не е ясно чие е оръжието, или оръжията, у мъжа. От полицията смятат, че той е сам в ресторанта. Полицаи вече са установили контакт с въоръжения мъж. Предполага се, че мъжът е ранен, защото по дрехите му е забелязана кръв.

Сподели:

Коментари (0)

„Ръцете далеч от Гренландия“ - масови протести се очакват в Дания

„Ръцете далеч от Гренландия“ - масови протести се очакват в Дания

Целта е да изпратим на света ясен и единен сигнал в защита на демокрацията и основните човешки права“, заявиха от организацията Uagut – сдружение на гренландци в Дания

ЕК обмисля бързо присъединяване на Украйна към Европейския съюз

ЕК обмисля бързо присъединяване на Украйна към Европейския съюз

Придвижването на процеса на европейската интеграция ще помогне политически на Украйна още в хода на войната.

Йенс Столтенберг призова Запада за диалог с Русия

Йенс Столтенберг призова Запада за диалог с Русия

„Дори по време на Студената война успяхме да ограничим ядрените оръжия, но тази архитектура вече не съществува.“