Нараства броят на директорите на училища във Франция, които разрешават на учениците да пушат цигари в училищния двор. Като причина те посочват, че по този начин те няма да се крият в тесни улички наблизо в междучасията, където често могат да засекат ексремисти и религиозни фанатици. Така рискът да бъдат увлечени от радикалните им идеи, според директорите, става много по-малък, предаде bTV.
Докато Франция разрешава на децата да пушат в училищните дворове, Италия все повече затяга мерките за сигурност във връзка с пушенето на обществени места. Ако някой хвърли фаса си на улицата, ще получи солена глоба – до 300 евро. Ако пък запали цигара в автомобил, в който пътува бременна жена или дете, глобата е още по-голяма – до 500 евро.
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"