25 Декември, 2025

Вкараха в затвора бивш румънски министър за корупция

Вкараха в затвора бивш румънски министър за корупция

Румъния за пореден път показа воля да се бори с корупцията по високите етажи на властта, за разлика от България. Бившият румънски министър на земеделието Стелиян Фуя получи ефективна от четири години затвор за корупция, съобщи ТАСС, цитирана от БТА.

В обнародвано днес решение на Апелативния съд в Букурещ се казва, че той е надвишил служебните си правомощия, което е нанесло щети на държавата от над 1,6 милиона румънски леи или около 400 хиляди долара. Съдиите лишиха също бившия чиновник от редица граждански права в периода след изпълнение на наказанието.

Присъдата не е окончателна и може да бъде обжалвана във Върховния съд.

Фуя обяви, че е невинен и ще обжалва това решение. Други трима души бяха осъдени на по три години затвор за съучастничество по същия случай, допълва Romania Insider.

Прокурорите от Националното антикорупционно управление започнаха наказателно преследване срещу Фуя миналата година във връзка с незаконна продажба на недвижима държавна собственост, когато той е бил директор на изследователска станция "Фундуля" през 2005 г.

Сподели:

Коментари (0)

Мелник: По-малко помощи за страни, които не подкрепят резолюциите на ООН за Украйна!

Мелник: По-малко помощи за страни, които не подкрепят резолюциите на ООН за Украйна!

Време е да покажем характер и да действаме наистина твърди, категоричен е постоянният представител на Киев в Организацията

Русия отново ще отхвърли 20-те точки от последната версия на мирния план за Украйна, защото ....

Русия отново ще отхвърли 20-те точки от последната версия на мирния план за Украйна, защото ....

Според Александър Мережко, Руската федерация продължава упорито да повтаря исканията си, които означават капитулация на Украйна и дори нещо повече

Окупаторите инсценираха кървава Коледа в Херсон

Окупаторите инсценираха кървава Коледа в Херсон

По думите на кмета на града окупаторите са ударили Централния пазар в града, има пострадали, възникнал е пожар