7 Декември, 2025

Владимир Путин: Няма място за допинг в спорта

Владимир Путин: Няма място  за допинг в спорта

Президентът на Русия Владимир Путин реши да осъди допинга, след като страната му беше обвинена, че покровителства използването му. Дори с помощта на ФСБ, както сега се нарича КГБ.

Това стана след огромният допинг скандал около Русия и местните спортисти, който продължава.

Путин заяви на съвещание с членовете на правителството: „В спорта не може и не трябва да има място за допинг.”, съобщи ТАСС.

. „Спортът трябва да остане чист, а здравето на спортистите – добре защитено. За това е необходимо много тясно сътрудничество с дисциплинарната комисия на Международния олимпийски комитет (МОК), Световната антидопингова агенция (WADA), както и международните федерации в олимпийските и неолимпийските видове спорт”, сподели още президентът на Русия. 

БГНЕС припомни, че вчера Спортният арбитражен съд в Лозана отхвърли искането на Русия за отмяна на отстраняването й от членството в Международната лекоатлетическа федерация (ИААФ). Това на практика сложи край на надеждите на руските атлети да участват в предстоящите Олимпийски игри в Рио. Това наказание бе наложено още през ноември миналата година след огромния допинг скандал, при който, по информация на независима комисия към WADA, стана ясно, че лабораторията в Москва е прикривала и унищожавала положителни допинг проби на руски атлети.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.