7 Декември, 2025

Й. Хан към Македония: Без решение за името вратата на ЕС ще се затвори за десетилетия

Й. Хан към Македония: Без решение за името вратата на ЕС ще се затвори за десетилетия

Йоханес Хан

"Ако не бъде използвана тази възможност, вратата на ЕС ще се затвори за десетилетия, ако не и завинаги", заяви в интервю за МИА еврокомисарят по разширяването Йоханес Хан.

По думите му, ако бъде изпълнено условието за смяна на името, Македония ще може да започне преговори още в средата на 2019 година.

Според него, процесите за интеграция вече са започнали още с новата стратегия на ЕС за разширяването.

"В случая със Западните Балкани решението е взето и потвърдено и трябва да се работи, за да бъде постигнато", коментирал Хан.

В интервюто си той заявил, че не е изключена размяна на територии или корекция на границите между Сърия и Косово, а всяко решение трябва да допринася за стабилността в региона, като добави, че решението може да бъде постигнато още в средата на следващата година.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.