2 Февруари, 2026

Започна историческото посещение на Обама в Куба

Започна историческото посещение на Обама в Куба

Президентът на САЩ е придружаван от първата дама Мишел Обама, двете им дъщери, Саша и Малия и майката на Мишел Обама, Мариан Робинсън. "Как си, Куба?" написа Обама на испански в Туитър, секунди след кацането на самолета в Хавана, предаде Франс прес. "Току-що кацнах, нямам търпение да се срещна и да чуя кубинците", добави той.

Усмихнат, президентът слезе по стълбичката под проливен дъжд, държейки чадър, заедно със съпругата си, последвани от Малия и Саша.

Семейство Обама беше посрещнато на летището от кубинския външен министър Бруно Родригес и други официални лица. 

"Това е историческа визита и историческа възможност", заяви президентът пред американски дипломати. 

Той изтъкна, че визитата му е "само първата стъпка" в новите отношения с Куба.

Големи тълпи приветстваха Обама пред катедралата. Президентът се спря няколко пъти, за да се ръкува и да помаха на събралите се.

Официалната част от визитата започва днес, когато Обама ще се срещне с кубинския си колега Раул Кастро. Вдругиден той ще направи обръщение към кубинския народ, което ще бъде предавано по държавната телевизия.

От Куба президентът на САЩ ще замине на посещение в Аржентина. 

Сподели:

Коментари (0)

В Москва задържаха създателите на ядрения бункер "Куб-М"

В Москва задържаха създателите на ядрения бункер "Куб-М"

Директорът е под домашен арест, а неговият заместник е поставен под стража

Китай е бесен! Протестира срещу наградата "Грами" за Далай Лама

Китай е бесен! Протестира срещу наградата "Грами" за Далай Лама

Будисткият духовен водач на Тибет, който понастоящем живее в изгнание в Индия, получи вчера наградата за книгата си "Медитации. Размишления за Негово Светейшество Далай Лама"

Ефектът от инфлацията - плакат с Путин породи "баталия" в руската провинция

Ефектът от инфлацията - плакат с Путин породи "баталия" в руската провинция

Ироничен надпис призовава хората "да благодарят" на автократа за растящите цени