28 Юни, 2026

Започна нова вълна от банкови фалити в Русия

Започна нова вълна от банкови фалити в Русия

Започна нова вълна от банкови фалити в Русия, след като вече 18 финансови институции изгубиха лиценза си. Руската централна банка отне правото да разполага с парите на клиентите си на още три банки, съобщи РИА „Новости". Банката обяви, че е затворила средно големите „Метробанка", „Сибнефтебанк" и ОПМ-Банк". „Метробанка" е на 248-мо място от общо 802 руски банки, ОПМ-Банк - на 257-о място, а "Сибнефтебанк" - на 446-о място. "Метробанк" губи правото си да извършва банкови операции заради незадоволителното качество на активите, недостатъчните парични потоци, както и случаи на ненавременно плащане към кредиторите и вложителите.

„Сибнефтебанк" и „ОПМ-Банк" са изгубили правото си да извършват банкови операции заради високорисковата си кредитна политика, произтичаща от търговията с нискокачествени активи. По въпроса за ликвидността им е ангажиран временен администратор, обявиха още от Руската централна банка. Клиентите на банките ще бъдат компенсирани до 1,4 млн. рубли (24 000 евро) от фонда за гарантиране на депозитите.

Трите финансови институции са водили високорискова политика и не са създали адекватни на поетия риск резерви. От началото на второто тримесечие Руската централна банка е затворила 18 банки.

Сподели:
Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха  9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините

Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините

До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души

Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха

Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха

Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона

Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО

Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО

Нидерландският адмирал Роб Бауер, бивш председател на Военния комитет на Алианса, разнищи коварната игра на Пекин в бъдещ конфликта на Русия с НАТО

Коментари (0)