Самолетът, с който пътувал македонския премиер Никола Груевски и водената от него делегация, на връщане от Страсбург е кацнал аварийно в Цюрих, съобщи МИА.
Премиерът Груевски и останалите пътници са невредими. Правителственият самолет е на ремонт в Нюрнберг.
Вероятната причина за инцидента е декомпресия на самолета. Пътниците разказват, че са чули силен и пронизителен звук, след което се е стигнало до нарушаване на вътрешното налягане, а пилотът веднага се е опитал да намали височината, за да се опита да намали натиска.
По протокол при такива ситуации трябва да кацне на най-близкото летище.
Още от Свят
Унгарското НС спря започнатото от Орбан оттегляне от Международния наказателен съд
Мадяр внесе законопроекта на 25 май и го прокара през законодателната власт по бърза процедура. Президентът Тамаш Сульок, който е съюзник на Орбан, трябва да го подпише.
Исландия в стрес: Дезинформация залива страната 3 месеца преди референдума за ЕС
Пропагандната реторика е заимствана от омразния британски политик Найджъл Фараж, най-големият пропагандатор за Брекзит във Великобритания, която може да превърне страната в мишена за Русия
Тревожен сигнал за Украйна: С 9 по-малко са държавите в коалицията за въоръжаване на Украйна
От 2024 г. насам Прага координира доставките на над 4 милиона артилерийски снаряда за Киев чрез международната инициатива да компенсира недостига на боеприпаси за украинската армия, подкрепена от 18 държава през 2025 г.