8 Април, 2026

Застреляха показно известна руска адвокатка

Застреляха показно известна руска адвокатка

Известната руска Татяна Акимцева и шофьорът й бяха застреляни в центъра на Москва на слизане от колата им в петък вечерта, предадоха руски медии. Вече е намерено и оръжието – пистолет Макаров със заглушител, който е бил захвърлен в близък строеж.

От охранителните камера пред дома на адвокатката става ясно, че убиецът е причаквал жертвите си отпред. Когато видял колата да паркира, изчакал първо жертвата да слезе, след това застрелял шофьора. После догонил адвокатката и стрелял два пъти и в нея.

Татяна Акимцева специализирала в икономическите дела. Тя защитава директора по икономическа сигурност на национализираната петролна компания ЮКОС Алексей Пичугин, който бе осъден на доживотен затвор.

В края на юли 2014 г. Русия бе осъдена пред арбитражния съд в Хага да плати на акционерите на ЮКОС около 50 милиарда долара компенсации за нанесени щети на акционерите на компанията, която беше контролирана от някога най-богатия човек в Русия Михаил Ходорковски. Акимцева е била адвокат и на бившата съпруга на вицепрезидента на ”Лукойол” Оксана Долгова. Един от последните нейни дела е срещу ръководителя на Федералната агенция по туризъм Дмитрий Амунц, обвинен в присвояването на 28 милиона рубли, напомня Offnews.

Aдвокатката е водила и дела на руските поп звезди Филип Киркоров, дъщерята на, както и на олимпийския и световен шампион по фигурно пързаляне Евгений Плюшченко.

Сподели:

Коментари (0)

Чуков за примирието между САЩ и Иран: Ормузкият проток ще е отворен поне 2 седмици, но това не значи, че нещата са решени

Чуков за примирието между САЩ и Иран: Ормузкият проток ще е отворен поне 2 седмици, но това не значи, че нещата са решени

Ситуацията остава неясна и динамична, коментира арабистът договореното в последния момент преди американския ултиматум двуседмично прекратяване на огъня между САЩ и Иран

Марк Рюте на крака при Тръмп след примирието с Иран

Марк Рюте на крака при Тръмп след примирието с Иран

Срещата е планирана и с държавния секретар Марко Рубио, и министъра на отбраната Пит Хегсет

Генералният секретар ООН приветства прекратяването на огъня между САЩ и Иран

Генералният секретар ООН приветства прекратяването на огъня между САЩ и Иран

Антонио Гутериш изрази благодарност и на Пакистан, и други посреднци за съдействието им за установяване на прекратяване на огъня